Математичний планшет (малюємо резиночками, поле 5х5). Методика Монтессорі
"Математичний планшет" успішно використовується педагогами як щоденний навчальний посібник в дитячих освітніх установах, а також рекомендований для домашніх ігор батьків з дітьми. Що таке математичний планшет?
Ця класична дидактична гра відома ще з 50-х років XX століття. Її прототип під назвою Geoboard ( «геометрична дошка») винайшов єгипетський педагог Калеб Гаттегно.
Варіаціями «Геоборда» є також "Геоконт" Воскобовіча і планшет "Геометричний". Математичний планшет це резіночний конструктор. На квадратному полі розташовано 25 штирьків (5 рядів і 5 стовпців). На них натягуються кольорові резиночки, і на поле виникають всілякі силуетні зображення - від букв і цифр до сюжетних картинок.
Що розвиває математичний планшет
Незважаючи на свою «математичну» назву, ця допомога універсально. Заняття з ним тренують різні види мислення: не тільки логічне і просторове, але також образне і творче. Під час роботи з казками, віршами, загадками активно розвивається мовлення. Рішення різного виду завдань формують пізнавальні здібності дитини. Зміцнюючи резиночки на штирі, дитина удосконалює дрібну моторику рук. А якщо він робить це ще й за координатами, то покращує увагу. З чого почати Спочатку потрібно дати дитині планшет, порахувати штирі, а потім, взявши резиночки, (невелика кількість) показати, як натягувати гумки на штирі. Тут ви повинні запам'ятати самі і постійно про це нагадувати дитині, що спочатку кріпимо резиночку за штирек, а потім тягнемо від низу до верху або зліва направо. В процесі гри можна практикувати рахунок: скільки штирьків всередині фігури, скільки по периметру. Варіанти ігор На зворотному боці коробки наводиться багато цікавих завдань.
Разом з дитиною можна винайти свої власні розвиваючі ігри, а також знайти нові рішення запропонованих завдань. З дітьми 3-5 років: ·
- Зображуємо за допомогою ліній знайомі предмети і явища (наприклад, дощик, сонечко, кораблик).
- «Оживляємо» геометричні фігури: так, квадрат перетворюється в будиночок, трикутник - в вазу з квітами.
- Відгадуємо загадки - а відгадки дитина «малює» резиночками на планшеті.
Таким же чином ілюструємо казки, вірші, пісеньки. Подібні завдання відмінно розвивають не тільки фантазію, а й мова. Також в цьому віці важливо навчити дитину «читати» схему і відтворювати картинки по вже готової схемою (наприклад, викладати гумками цифри і букви).
Кому особливо корисний "Математичний планшет"?
"Математичний планшет" логопеди і дефектологи часто використовують на заняттях з дітьми, що мають різні порушення розвитку: мовні, слухові, зорові і психічні. Варіанти ігор легко моделюються і адаптуються практично під будь-які можливості і вік дитини.
Стать дитини
Вік
Якості, які розвиваються
Про виробника
математический планшет, математика, резиночки, монтессорі, методика монтесорі, монтессорі матеріали, игрушки монтессори, игры монтессори, монтессори, садика, дидактические игры, материалы, методические, сенсорной, материалы монтессори, методики