Карткова гра Сірий кардинал (Behind the Throne) IGAMES
Сірий кардинал – цікавий термін. Якщо вірити історикам, то першим сірим кардиналом був отець Жозеф. Монах ордену капуцинів, який мав величезний вплив на кардинала Рішельє. Це досить складна схема. Справа в тому, що Людовік ХІІІ хоч і був королем Франції, фактично країною не керував. Цим займався перший міністр, відоміший як кардинал Рішельє. Він мав необхідні повноваження та обіймав відповідну посаду. Але за його спиною стояв той батько Жозеф. Саме він ухвалював найважливіші рішення, а Рішельє лише озвучував їх. Ченці ордена капуцинів носили сірі ряси, і отець Жозеф не був винятком. Завдяки цьому з'явився термін. Сірий кардинал – це людина, яка керує з тіні. Він може мати ні посадою, ні повноваженнями. Але він має владу набагато могутнішу, ніж офіційні керівники.
Навколо будь-якого королівського двору завжди багато інтриг, загадок та таємниць. Завжди є Сірий Кардинал, який має великий вплив на рішення Короля. Завжди є таємні організації, які намагаються перетягнути ковдру він. Підкупи, шантажі та погрози – це звичайне придворне життя, описане у багатьох романах Олександра Дюма. Настільна гра Сірий Кардинал - це проста карткова гра на збір сетів. Учасник, який зібрав у своїй організації найвпливовішу компанію придворних, стане Сірим Кардиналом і переможе у грі.
ЯК ГРАТИ
Перетягніть колоду придворних карт і розмістіть її по центру столу. Гравці ходять по черзі, у свій хід, відкриваючи з колоди по одній карті та викладаючи їх у ряд. Гравець сам вирішує, коли йому зупинитися, але максимум може відкрити 5 карт.
Якщо картка, що знову відкрилася в ряду, перевищує за номіналом попередню, а у гравця немає здатності зменшити номінал карти, на цьому його хід закінчується, а відкриті карти йдуть у скидання.
Якщо гравець вчасно зупинився, він може забрати відкриті карти собі до активу, викласти їх перед собою, сортуючи до сетів за номіналами. Ця проста та цікава ігрова механіка (ризикнути чи зупинитися) зустрічається у багатьох карткових іграх.
Максимум гравець може мати перед собою п'ять сетів. Якщо гравець отримує карту нового типу (номіналу) він або відправляє її в скидання, або скидає сет.
Ще, гравець має право відмовитися від відкритих у ряді карток, і обміняти їх усі на одну будь-яку картку із сета опонента. Іншими словами, переманити якогось впливового придворного під свої прапори.
ВЛАСТИВОСТІ КАРТ
Все було б дуже просто та нецікаво, якби не спеціальні властивості та здібності, якими наділені придворні особи. Усі персонажі (карти) поділені на три типи:
- Впливають. Можливості цих карт можна використовувати у свій хід.
- Захищаючі. Цими картами можна скористатися в хід суперників.
- Забороняють. Право вето мають лише дві карти Король та Корольова.
Здібності всіх персонажів прочитаєте в правилах, а ми наведемо лише пару, для прикладу:
За допомогою Ассасіна гравець може зменшити номінал картки, що відкрилася, на два пункти. За один хід, властивості однієї картки можна використовувати лише один раз. Однак Суддя дозволить це зробити двічі.
КІНЕЦЬ ГРИ
Коли з колоди з'явиться карта Кінець гри, партія негайно закінчується. Учасники підсумовують номінали на зібраних сетах. Чим більша сума карт, тим впливовіша ваша таємна спільнота. Відповідно учасник, який їх зібрав, є Сірий Кардинал.
Зміст настільної гри «Сірий кардинал (Behind the Throne)»:
- 82 картки
- правила гри
Тип: проста карткова гра, удача, інтриги
Видавець: IGAMES (Україна)
Час гри: від 20 до 30 хвилин
Кількість гравців: від 2 до 4
Вік: від 8 років
Мова: мовонезалежна
Стать дитини
Вік
Якості, які розвиваються
Про виробника
настільна гра, настільна гра сірий кардинал, гра для всієї родини, сірий кардинал, сірий кардинал, карткова гра